Ktory.sk - diskusné fórum napojené na Facebook

Už dlhšie som sa pohrával s myšlienkou vytvorenia diskusného fóra. Moja predstava bola niečo veľmi jednoduché, kde by sa dala zadať akákoľvek otázka, nie že musím pol hodiny hľadať správnu kategóriu a ešte ma admin vydrbe, že kde som to opäť zaradil.... 

Vytvoril som teda projekt ktory.sk, akési voľné fórum, ktoré má len 2 reštrikcie. Tou prvou je, že sa musíte prihlásiť pomocou Facebooku a druhou, že vaša otázka musí začínať na niektorý z pádov slovíčka ktorý. Tá prvá podmienka je čisto technická - bez toho sa nedá overiť či sa jedná o reálneho človeka alebo zase o nejakého spamera, ktorý bude písať bludy pod 10timi nickmi. Druhá reštrikcia je čisto praktická - aby ľudia dokázali sformulovať otázku a nepísali tam litánie.... 

Napojenie na Facebook má niekoľko výhod - jednak jednoduchá implementácia, ale väčšou je veľká propagácia vďaka rozšírenosti facebooku. Komentovací systém Facebooku má ale zase isté problémy - včera napr. zmizlo tlačidlo LIKE (čo sa následne na fóre aj riešilo a vyzerá to, že dnes už to beží korektne). Vadia mi zatiaľ dve veci - tou prvou je, že neviem prečo ale komentáre sa načítajú až ďalším AJAX requestom asi po 10tich sekundách a neviem ako to vyriešiť (na položenú otázku mi na diskusnom fóre Facebooku pre developerov žiaľ nikto zatiaľ neodpovedal). Druhým problémom je to, že Váš komentár sa síce objaví medzi Vašimi aktivitami na Facebooku, avšak ak ho komentujú ľudia ako Váš status, tak to vidíte len Vy (na stránke ktory.sk sa to žiaľ neobjaví...) To je nemeniteľné, Facebook toto správanie totiž priamo dokumentuje na svojich stránkach (nejedná sa teda o bug ale o feature ).

V každom prípade, mne osobne dal server ktory.sk veľmi rýchlo odpoveď na moju otázku Ktorú cestovnú kanceláriu by ste mi odporučili (Prešov) ? ... Síce nie všetky odpovede vidno aj na stránke, kvôli tomu, že moji priatelia komentovali môj status, ale keď si ľudia zvyknú, že komentovať to treba na stránke ktory.sk, tak môže to byť celkom zaujímavé.

To fórum sa samozrejme ešte len rozbieha, vytvoril som k nemu aj účet na twitteri a facebook stránku, takže celkom to začína byť pripravené. Ako sa to celé bude prijaté širšou verejnosťou ukáže až čas.

Uverejnené: 02.06.2010 17:38
(JR)

Kategórie: Internet

Tagy: ktory.sk, fórum, facebook

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Ďalší článok »
« Predchádzajúci článok

Pred tým, než napíšete komentár, skúste porozmýšľať, akú bude mať pre čitateľov informačnú hodnotu. Nekonštruktívne komentáre budú bez upozornenia zmazané. Môžete písať kritické komentáre, snažte sa mi ale oponovať a vyjadrovať svoj názor vecne. Komentáre typu 'hlúpy článok', 'venuj sa niečomu serióznemu', 'cool článok', 'veľmi si mi pomohol' a pod. mi skúste písať radšej na Facebook, kde si to rád prečítam ;-)

RSS  Komentáre

04.08.2010, 19:12:21DusanSkvele! Drzim palce!

04.08.2010, 19:33:18Jozef RusňákDakujem :-)

11.08.2010, 22:03:14camperSKExistuje na tých FB komentároch nejaká administrácia? Teda taká administrácia, že vidím komentáre zo všetkých článkov?

11.08.2010, 22:07:46Jozef Rusňákneviem o tom, zeby nieco take bolo pre vsetky clanky, je to pre jeden clanok.... v kazdom pripade, da sa to naprogramovat cez facebook API

Komentáre sú uzavreté.

Články publikované v rovnakej kategórii:

Upozornenie: Tento blog píšem hlavne pre vlastné potreby. Zaznamenávam v ňom pre mňa zaujímavé informácie, udalosti a píšem k nim vlastné názory. Informácie zverejnené v tomto blogu sú teda častokrát mojim vysokosubjektívnym názorom. Rovnako tu môžu byť, napriek mojej snahe, zverejnené dezinformácie, prípadne jednostranné názory. Vezmite to prosím pri čítaní tohto blogu do úvahy. Ďakujem za pochopenie.... :-)

Kategórie:

Ing. Jozef Rusňák
Jozef Rusňák
Programátor a webdizajnér.
Tvorí súčasť vývojárskej skupiny boberdoo.com americkej spoločnosti boberdoo.com LLC
» Viac informácií

Najnovšie z Twitter:

» viac