Kuultur.com - všetko o kultúre a umení

Web Kuultur.com uzrel svetlo sveta začiatkom tohto roku, aj keď pôvodná myšlienka tohto projektu sa formovala zopár rokov. Hlavným účelom webu je búranie bariér a predsudkov medzi rôznymi druhmi a formami umenia. Venuje sa takmer všetkému čo sa dá označiť nálepkou kultúra alebo umenie.

Prináša denne čerstvé novinky ako od organizátorov podujatí, kurátorov ale aj nadšencov. Snaží sa mapovať hlavne Slovenský kultúrny priestor, no nieje mu cudzí ani Český či Rakúsky. Okrem písaného slova ponúka aj vizuálnu inšpiráciu, keďže každý deň na ňom je predstavené portfólio niekoľkých fotografov alebo ilustrátorov.

Kuultur.com je online magazín so širokým zameraním ako na mainstream tak aj underground. Preto je na ňom možné nájsť fotografie, videá, recenzie, informácie o pripravovaných eventoch tak aj reporty z nich. Ponúka priestor známym ale aj začínajúcim projektom. Pokiaľ nieste absolútne imunitný voči kultúre tak na webe Kuultur.com si nájdete zaujímavú informáciu na každý deň – sledujte aj Facebook či Twitter.

Za projektom stojí známy bloger Fero Volár známy pod prezývkou alian. Odporúčam sledovať aj jeho blog alian.info - o IT, webe, programovaní, software, gadgetoch a jeho názoroch.

Uverejnené: 07.09.2010 22:03
(JR)

Kategórie: Internet

Tagy: kultúra, umenie

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Ďalší článok »
« Predchádzajúci článok

Pred tým, než napíšete komentár, skúste porozmýšľať, akú bude mať pre čitateľov informačnú hodnotu. Nekonštruktívne komentáre budú bez upozornenia zmazané. Môžete písať kritické komentáre, snažte sa mi ale oponovať a vyjadrovať svoj názor vecne. Komentáre typu 'hlúpy článok', 'venuj sa niečomu serióznemu', 'cool článok', 'veľmi si mi pomohol' a pod. mi skúste písať radšej na Facebook, kde si to rád prečítam ;-)

RSS  Komentáre

Žiadne komentáre. Môžete nejaký napísať.

Komentáre sú uzavreté.

Články publikované v rovnakej kategórii:

Upozornenie: Tento blog píšem hlavne pre vlastné potreby. Zaznamenávam v ňom pre mňa zaujímavé informácie, udalosti a píšem k nim vlastné názory. Informácie zverejnené v tomto blogu sú teda častokrát mojim vysokosubjektívnym názorom. Rovnako tu môžu byť, napriek mojej snahe, zverejnené dezinformácie, prípadne jednostranné názory. Vezmite to prosím pri čítaní tohto blogu do úvahy. Ďakujem za pochopenie.... :-)

Kategórie:

Ing. Jozef Rusňák
Jozef Rusňák
Programátor a webdizajnér.
Tvorí súčasť vývojárskej skupiny boberdoo.com americkej spoločnosti boberdoo.com LLC
» Viac informácií

Najnovšie z Twitter:

» viac