Krížovkársky slovník bol označený ako malware

Krížovkársky slovník online bol včera v prehliadačoch Firefox a Google Chrome označený ako malware alebo tzv. škodlivá stránka. Podobne sa toto hlásenie zobrazovalo aj vo výsledkoch vyhľadávania Google.

Namiesto oficiálnej stránky sa tak zobrazovalo okno:

Problém vznikol zobrazovaním reklamy tretej strany, ktorá do svojich kódov pridala trójske kone a exploity. Táto reklama bola zo stránok okamžite odstránená a nebude viac zobrazovaná.

Zároveň som cez Webmaster Tools dal znovu preveriť stránku Googlom, ako aj napísal vysvetlenie, že stránka bola infikovaná pravdepodobne práve zobrazovaním reklamy a táto bola odstránená.

Celý problém sa vyriešil v priebehu asi šiestich hodín, kedy došlo Googlom k odstráneniu tohto upozornenia.

Ospravedlňujem sa teda užívateľom krížovkárskeho slovníka za spôsobené problémy a verím, že sa už nebudú opakovať.

Uverejnené: 17.06.2009 03:01
(JR)

Kategórie: Krížovkársky slovník online

Tagy: krížovkársky slovník, slovník krížovkára, malware, škodlivá stránka

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Ďalší článok »
« Predchádzajúci článok

Pred tým, než napíšete komentár, skúste porozmýšľať, akú bude mať pre čitateľov informačnú hodnotu. Nekonštruktívne komentáre budú bez upozornenia zmazané. Môžete písať kritické komentáre, snažte sa mi ale oponovať a vyjadrovať svoj názor vecne. Komentáre typu 'hlúpy článok', 'venuj sa niečomu serióznemu', 'cool článok', 'veľmi si mi pomohol' a pod. mi skúste písať radšej na Facebook, kde si to rád prečítam ;-)

RSS  Komentáre

Žiadne komentáre. Môžete nejaký napísať.

Komentáre sú uzavreté.

Články publikované v rovnakej kategórii:

Upozornenie: Tento blog píšem hlavne pre vlastné potreby. Zaznamenávam v ňom pre mňa zaujímavé informácie, udalosti a píšem k nim vlastné názory. Informácie zverejnené v tomto blogu sú teda častokrát mojim vysokosubjektívnym názorom. Rovnako tu môžu byť, napriek mojej snahe, zverejnené dezinformácie, prípadne jednostranné názory. Vezmite to prosím pri čítaní tohto blogu do úvahy. Ďakujem za pochopenie.... :-)

Kategórie:

Ing. Jozef Rusňák
Jozef Rusňák
Programátor a webdizajnér.
Tvorí súčasť vývojárskej skupiny boberdoo.com americkej spoločnosti boberdoo.com LLC
» Viac informácií

Najnovšie z Twitter:

» viac